Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

  DOĞRU MAKYAJ DA FONDÖTEN UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

  Doğru makyaj için en önemli kısımlardan biri fondöten uygulamasıdır. Doğru rengi bulma ve doğru dokuyu yakalama zor bir süreçtir. Makyajımıza başlamadan önce cildimizi iyice nemlendirmemiz gerekmektedir. Nemlenmemiş bir cilt makyajımızdan sonra pürüzlü bir ten makyajı oluşturur. Nemlendiricimizi uyguladıktan sonra kalıcılığını arttırmak amacıyla baz uygulamasını yapmamız gerekmektedir. Bazın kuruması için en azından 2-3 dakika bekletmemiz cildimizin emmesini beklemeliyiz. Daha sonra ister sünger yardımıyla ister fırça yardımıyla yüzümüze yeterli olacak şekilde fondöteni sürmemiz gerekmektedir. Cildimize iyice fondöteni oturtturmamız gerekmektedir. Oturmayan fondöten kendini belli edecek ve bulaşma yapacaktır. Kalıcığını arttırmak adına transparan pudra uygulaması yapabilirsiniz. Bu sayede doğru makyajımıza başlamış olacaksınız.

   

  DOĞRU MAKYAJ DA FONDÖTEN UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

   

  DOĞRU MAKYAJ DA GÖZ FARI UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

  Makyajımıza başlamadan önce göz bazını uygulamanız gerekmektedir. Bazımızı sürmemizde ki amacımız kalıcı olmasını sağlamak ve göz farının pigmentasyonunu arttırmaktır. Doğru makyaj için bazın kurumasını beklerken 3 farklı ton belirlememiz gerekmektedir. Bu farklı tonların biri açık diğeri orta diğerinin ise daha koyu bir ton olmasına dikkat etmeliyiz. Bunlar birbirlerinin tonları da olabilirken kontrast renklerde olabilmektedir. En açık tonumuzu kaşlarımızın alt kısmına kadar kirpik diplerine kadar uygulamamız gerekmektedir. En açık tonu sürdükten sonra başka bir fırçayla orta tonu fırçamıza almamız gerekmektedir. Orta tonu göz kapaklarından crease ( katlanma bölgesi) kadar sürmemiz gerekmektedir. Seçtiğimiz diğer koyu tonu ise minik bir fırçayla almamız gerekmektedir. Bu koyu tonu kirpik diplerine ya da göz çerçevenize uygulayabilirsiniz. İsterseniz daha sonra fırça yardımıyla uyguladığımız bu 3 tonu da karıştırabilirsiniz. Bu sayede daha doğal bir göz makyajı elde edebilirsiniz. Ayrıca göz pınarınıza aydınlatıcı sürerseniz daha anlamlı bakışlar elde edebilirsiniz.

  DOĞRU MAKYAJ DA GÖZ FARI UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

   

  DOĞRU MAKYAJ DA UZUN VE KIVRIMLI KİRPİKLERE NASIL SAHİP OLURUZ?

  Öncelikle doğru makyaj için doğru maskarayı seçmeniz gerekmektedir. Kirpiklerimiz kıvrık değilse ya da daha kıvrık kirpikler elde etmek istiyorsak kirpik kıvırıcısı ile kirpiklerimizi kıvırmamız gerekmektedir. Rimelimizi uygulamadan önce fırçamızda fazlalık olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Fırçamız da fazlalık varsa eğer bunu bir makyaj temizleme pamuğuna sürmeliyiz. Fırçamızda ki fazlalıkları aldıktan sonra kirpik diplerimize fırçamızı yerleştirmemiz gerekmektedir. Yerleştirdikten sonra zik zak şeklinde kirpik uçlarımıza doğru rimeli getirmeliyiz. Son aşamasında daha kıvrımlı kirpikler için fırçanızı yerleştirdikten sonra gözünüzü kapatarak yani maskaraya baskı yaparak sürünüz. Eğer topaklanma olduysa kirpik tarama fırçasıyla üstünden geçebilirsiniz. Alt kirpiklere ise dikey bir şekilde uygulama yaparsınız daha doğal bir görünüm elde edeceksiniz. Ayrıca bulaşan maskarınız gözünüzün bazı kısımlarına bulaştıysa eğer bir kulak temizleme çubuğu ile makyaj temizleme yardımıyla temizleyebilirsiniz. Doğru makyaj da temiz bir görüntü elde etmek önemlidir, unutmamalıyız.

  DOĞRU MAKYAJ DA UZUN VE KIVRIMLI KİRPİKLERE NASIL SAHİP OLURUZ?

  DOĞRU MAKYAJLA YÜZÜNÜZÜ ŞEKİLLENDİRİN

  Kontürleme işlemin de kullanacağınız pudranın rengine dikkat etmeniz gerekmektedir. İçinde kızıllık ve turunculuk bulunmaması sizin işinize yarayacaktır. Bu uygulamaya başlamadan önce yüz şeklinizi tanımalı ve ona göre seçimler yapmanız gerekmektedir. Eğer bu kısmı atlarsanız yüzünüz hiç olmayan bir şekle dönebilir. Seçtiğiniz koyu ve açık rengi fırça yardımıyla alınız. Koyu rengi gözükmesini istemediğiniz yerlere açık rengi ise ön plana çıkarmak istediğiniz yerlere sürünüz.  Mesela yüzünüzü olduğundan ince göstermek istiyorsanız koyu tonu elmacık kemiklerinizin alt kısmına, çene çizgisinin alt kısmına ve saç diplerinizin altına geçebilirsiniz. Açık tonu ise; burun çizgisine, elmacık kemiklerinize, alnınızın tam orasına ve çene kısmına uygulayabilirsiniz. Burnunuzu daha küçük göstermek istiyorsanız eğer; yan kısımlarına koyu olanı üst kısmına ve ucuna açık tonu geçebilirsiniz. Bu sayede fındık gibi buruna kavuşabilirsiniz.

  DOĞRU MAKYAJ İLE MUHTEŞEM DUDAKLARA SAHİP OLUN

  Ruj sürmeye başlamadan önce dudaklarınızı iyice nemlendirmeniz gerekmektedir. Mat ruj sürecekseniz eğer bu uygulamayı kesinlikle yapmanızı tavsiye ederiz. Dudaklarınız hafif nemini çektikten sonra seçtiğiniz rujun renk tonuna uygun bir dudak kalemi ile dudağınızı çerçeveleyiniz. Burda önemli olan nokta ruj renginden dudak kaleminin 1-2 ton farklı olmasıdır. Daha koyu bir dudak kalemi seçerseniz eğer doğal bir görünüm elde edemez doğru makyajı yakalamazsınız. Dudağınızı daha büyük göstermek istiyorsanız eğer çerçeveyi biraz dıştan yapabilirsiniz. Rujunuzu da çerçevenin bitiş noktasına kadar sürünüz. Ekstra bir ipucu verelim siz değerli okuyucularımıza. Eğer daha dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız lip glossunuzu dudağınızın ortasına sürüp hafifçe dağıtın. İşte muhteşem dudaklara muhteşem bir doğru makyaja kavuştunuz.

  DOĞRU MAKYAJ İLE MUHTEŞEM DUDAKLARA SAHİP OLUN

  DOĞRU MAKYAJ İLE MUHTEŞEM DUDAKLARA SAHİP OLUN

   

  Taze bilgilerinizi hemen koşarak uyguladıktan sonra buraya geri dönerek “iş kadınları için 5 dakikada pratik makyaj” isimli yazımızı da okuyun!

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir