Baharda Lazer Epilasyon Yapılır mı?

  Yaz mevsiminin yaklaşması ile tatil planlarını yapmaya başladığınız zaman vücudunuzda bulunan tüyler sizin için sorun teşkil edebiliyor. Ağda gibi acı veren bir işlem ya da jilet gibi ciltte tahribi yüksek olan bir seçenekten ziyade lazer epilasyon işlemi birden fazla kadın ve erkeğin ilk tercihi olmaktadır. Lazer epilasyon işlemi akıllara geldiğinde özellikle yaz ve bahar aylarında bu işlemin zor olduğu gibi bir algı vardır. Ancak lazer epilasyon tüm bu algının aksine her mevsimde dikkatli olduğunuz sürece rahat bir şekilde uygulanabilen bir işlemdir.

  Lazer Epilasyon Uygulaması

  Lazer epilasyon uygulaması; kıl köklerinde melanin adındaki renkli pigmenti tanıdıktan sonra ısı enerjisine dönüştürüp tüylerin köklerinden tahrip edilmesidir. Bu şekilde devam eden seanslar bittiğinde tüylerinizden uzun süreli bir şekilde kurtulmuş olacaksınız.

  Öncelikle bu işlemi yaptırmanız için ergenlik dönemini atlatmanız ve hormonlarınızın o süreçteki dengesizlikten kurtulmuş olması gerekmektedir. Yaş şartını geçtikten sonra ise kendinize uzman kişilerin bulunduğu bir merkez seçmeniz gerekmektedir. Her insanın kıl köklerine ve cilt yapısına göre pek çok farklı lazer cihazı bulunmaktadır. Bu sebep ile lazere karar verdikten sonra en uygun cihazı da araştırmanız gerekmektedir. Tüm bu karmaşık gibi görünen önemli kriterlere uzman biri karar vermeli ve sizi en doğru seçeneğe yönlendirmelidir.

  Lazere karar verdiğinizde ise işlemden önce yaklaşık 4 hafta gibi bir süre kıl köklerinizi yıpratacak ağda gibi uygulamalar yapmamanız gerekmektedir. Tüm lazer uygulamasından önce işlemin yapılacağı bölge uygulayan uzman kişi tarafından temizlenir. Bir sonraki işlem ise lazerin yapılacağı bölgede bulunan tüylerin kısaltılması olacaktır. Kısaltmanın ardından ise lazer cihazı ile tarama işlemi yapılmaktadır.

  Baharda Lazer Epilasyon Yapılır mı?

  Güneş kremleri ve benzeri ürünler sayesinde bahar mevsiminde lazer epilasyon işlemi rahat bir şekilde uygulanabilmektedir. Üstelik sadece bahar mevsiminde değil yaz, kış bu işlemi uygulayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken güneş ışınlarının yoğun ve yakıcı olduğu yaz ya da bahar mevsimi dönemlerinde güneş kremleri gibi ürünlerden yardım almanız olacaktır. Tüm önlemlerinizi aldığınızda yıl içinde her dönem rahat bir şekilde lazer epilasyon işlemi uygulanabilmektedir.

  Siz yakın lazer epilasyon uygulaması yapan işletmeleri keşfetmek için Tıklayın

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir