Sağlıklı Bir Cilt için Kore Cilt Bakımı

  Işıl Işıl ve Sağlıklı Bir Cilt için Kore Cilt Bakımı

  En eski geleneksel cilt bakımı yöntemleri ile inovatif bir teknolojiyi aynı potada eriten Kore cilt bakımı, günümüzde bir yaşam tarzı haline gelmiş durumda. Korelilerin sağlıklı cilt ve bilimsel araştırma tutkularının birleşiminin bir sonucu olan bu yeni cilt bakımı fenomeni, akıllara durgunluk veren sonuçlar ortaya koyuyor. Peki herkesin ilgisini çeken, dünya devi cilt bakımı ve kozmetik markalarını bile yönlendiren Kore güzellik sırları neler? Kore cilt bakım rutini nasıl oluşturulur? Hepimizin hayali olan kusursuz, ışıl ışıl ve sağlıklı bir cilde nasıl kavuşuruz? İşte tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası ile Korelilerin cilt bakımı sırları…

  Kore Cilt Bakımı Nedir?

  Ilk başlarda güzellik bloggerlarının cilt bakım rutinlerinde bir Kore esintisi olarak karşımıza çıkan Kore cilt bakımı, günümüzde Koreli kozmetik markalarının dev ihracat rakalmlarıyla rüm dünyaya yayılmış halde. Bu cilt bakımı furyası, cilde mümkün olan en yoğun ışıltıyı sağlamayı amaç ediniyor. Kore cilt bakım rutini, diğer cilt bakımı tekniklerinden farklı olarak, kısa süre etkili ve geçici yöntemler yerine, hayat boyu ışıl ışıl ve sağlıklı bir cilt vadediyor. Bu özel rutin tam da bu sebeple, kişiye özel olarak düzenlenmiş olan pek çok farklı aşamadan oluşuyor. Korelilerin cilt bakımı felsefesi temelde üç ana uygulamadan oluşuyor:

  • Temizleme
  • Tedavi
  • Koruma

  Elbette Koreli kadınların yüzyıllar boyu nesilden nesile aktardıkları güzelliklerini bu üç uygulama ile elde etmek pek mümkün değil. Her bir uygulama kendi içerisinde alt aşamalara sahip. Kore cilt bakımı ana akım haline geldikçe, bu aşamalar hakkında bilgi sahibi olmak da kolaylaşıyor. 10 adımdan oluşan meşhur Kore cilt bakımı rutini de bu yüzden oldukça yaygınlaşmış durumda. Cam gibi bir cilde sahip olmayı bir güzellik kriteri olarak belirleyen Koreli kadınlar, ciltlerinin ihtiyacı olan neme ve temizliğe sahip olması için kendi cilt ihtiyaçlarına uygun temizleyiciler, tonikler, ampuller ve esanslar kullanıyor. Peki sonunda hayalini kurduğumuz pürüzsüz, ışıltılı ve genç cilde sahip olmamızı sağlayan Kore cilt bakım rutini hangi aşamalardan oluşuyor?

  Kore Cilt Bakımları

  10 Adımda Kore Cilt Bakımı Rutini

  Kore cilt bakımı felsefesi, cildin ihtiyaç duyduğu doğru ürünleri, doğru şekilde ve doğru sırayla uygulamayı gerektiriyor. Temelde 10 adımdan oluşan kore cilt bakımı rutini, haftalık ve aylık olarak çeşitli eklemeler yapmaya da müsait. İşte cildinizi cam gibi sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşturacak Kore cilt bakımı rutini adımları…

  1.    Göz Makyajı Temizleyicisi

  Korelilerin cilt bakımı rutini, göz çevresi çok daha ince ve hassas olduğundan, göz çevresine özel bir temizleyici uygulanarak başlıyor.

  2.    Çift Temizlik (Double Cleanse)

  İlk önce yağ bazlı bir temizleyici ile cilt yüzeyindeki bütün makyaj ve kir kalıntılarının çözülmesi sağlanıyor. Ardından köpük ya da jel bir temizleyici ile gözenekler derinlemesine temizleniyor.

  3.    Peeling

  Kore cilt bakım rutininin prensiplerinden bir tanesi de şu: Ne kadar az o kadar iyi! Dolayısıyla peeling uygulamasının her gün yapılması tavsiye edilmiyor.

  4.    Tonik

  Cilt tipine uygun bir tonik ile cilt temizleme aşamalarının tüm artıkları ciltten arındırılıyor ve cilt bir sonraki aşamalara hazırlanıyor.

  5.    Esans

  Alışık olduğumuz serumlardan daha hafif bir yapıya sahip olan esanslar, cildi ileriki aşamalarda uygulanacak ürünlere hazırlıyor.

  6.    Serum ya da Ampul

  Bu aşama cilt bakımı tutkunlarını en heyecanlandıran aşama olsa gerek! Favori serumlarınız ve ampulleriniz cildinizi iyileştirmek ve aydınlatmak için burada devreye giriyor.

  7.    Kağıt Maske

  Bu adım elbette her gün uygulanmasına gerek yok. Ancak haftalık olarak cildinize uygulayacağınız bir kağıt maske, nemi cildinize hapsediyor ve o ışıltılı görünümün oluşmasına katkı sağlıyor.

  8.    Göz Kremi

  Özel ilgi ve bakım gerektiren göz çevresine bu aşamada yaş grubuna uygun bir göz kremi uygulanıyor.

  9.    Nemlendirici

  Kore cilt bakım rutinini tamamlamaya yaklaştığımız bu adımda cilde ihtiyacı olan nemi sağlayacak bir nemlendirici uygulanıyor.

  10. Güneş Koruyucu

  Kore güzellik sırları içerisindeki en önemli ipucu! Tüm bu aşamaların sonunda her gün, mutlaka güneş kremi uygulanıyor.

   

  Sana en yakın güzellik noktalarını keşfet > 

  Bu yazıyı paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz 👇

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir